Noslēgusies jau otrā Vidzemes vasaras skola “Olimpiskais kvants”

No 25. līdz 31. jūlijam jau otro reizi Valmierā norisinājās aktīvās atpūtas diennakts nometne – Vidzemes vasaras skola “Olimpiskais kvants”, kuru Valmierā īstenoja nodibinājums Valmieras atbalsta fonds. Nometne pulcēja dalībniekus no septiņām valstīm – Anglijas, Beļģijas, Īrijas, Latvijas, Ukrainas, Vācijas un Zviedrijas.

Nometnes programmā bija iekļauta sportošana, aktīvā atpūta un latviešu valodas apguve, arī ieskats sporta nozarē no biznesa puses.

Nometnes mērķis  bija saglabāt un stiprināt diasporas jauniešu saikni ar Latviju un veicināt nacionālās identitātes stiprināšanu caur kopēju mīlestību pret sportu un aktīvu dzīvesveidu, latviešu valodu, Latvijas dabu un kultūru. Nometni organizēja Eiropas Latviešu apvienība ar Izglītības un zinātnes ministrijas finansiālu atbalstu.

Diennakts nometnes “Olimpiskais kvants” programma bija ļoti bagāta – dalībnieki zinošu speciālistu vadībā sportoja, iepazina Valmieras pilsētu, Vidzemes vēsturi un kultūru, stiprināja izpratni par brīvprātīgo darbu un attīstīja uzņēmējdarbības prasmes.

Nometnes ietvaros jaunieši Valmieras biznesa inkubatorā veidoja un prezentēja jaunus produktus, iepazīstot jaunā uzņēmēja izaicinājumus, kopā radot 10 jaunas biznesa idejas. Savukārt Valmieras Attīstības aģentūras koprades darbnīcā DARE veidoja individuāla dizaina maisiņus.

Lai veicinātu jauniešu zināšanas par sportu, dalībniekiem tika sniegts ieskats Latvijas sporta vēsturē un tikšanās ar Latvijas sporta personībām un vadošo sporta organizāciju pārstāvjiem, piemēram, tikās ar Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentu Žoržu Tikmeru, Valmieras novada domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, Olimpisko spēļu un Pasaules čempionāta vieglatlētikā Oregona 2022 dalībnieci Guntu Vaičuli, Latvijas sporta žurnālistikas leģendu Anatoliju Kreipānu. Nometni vadīja Olimpisko spēļu dalībniece Jolanta Dukure.

Turklāt nometnes dalībniekiem bija iespēja klātienē vērot labāko Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vieglatlētu sniegumu starptautiskajās sacensībās “Valsts prezidenta balva vieglatlētikā”, kas notika Valmierā.

Nometnes norisē dalībnieki viesojās Valmieras novada pašvaldībā, iepazīstot pašvaldības darbu un dzīvi Valmierā un novadā, par iespējām sportot un aktīvi pavadīt brīvo laiku, par uzņēmumiem, kas izskan arī ārpus Latvijas. Šajā tikšanās reizē piedalījās arī ELA prezidija pārstāve Vita Kalniņa un Latvijas biroja pārstāve Aira Priedīte, kuras kopā ar dalībniekiem uzklausīja prezentāciju par Valmieru – gan par sporta tradīcijām, gan par industriālajām iespējām.

ELA pārstāves atzīst: “Milzīgs prieks, ka jauniešiem ir iespēja apgūt latviešu valodas prasmes latviskā un sportiskā garā pilsētā, kurā tik daudz iespēju. Paldies Izglītības un zinātnes ministrijai par atbalstu un arī Valmierai – par sadarbību un atbalstu, īpaši nometnes vadītājai Jolantai Dukurei un Līgai Vecajai.”

Tāpat nometnes programmā 2-3 reizes dienā bija latviešu valodas nodarbības, lai mudinātu jauniešu komunikāciju latviešu valodā. Valodas nodarbības bija balstītas uz jau izstrādātajām Diasporas izglītības vadlīnijām.

Video stāstu par nometni un tās programmu iespējams noskatīties šajā Re:TV sižetā (sākot no 2.53).

Nometni organizēja Eiropas Latviešu apvienība ar Izglītības un zinātnes ministrijas finansiālu atbalstu. Nometne tapusi sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru, Valmieras novada pašvaldību un Latvijas Olimpisko komiteju. Nometni Valmierā īstenoja nodibinājums Valmieras atbalsta fonds.

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2022

Papildu informācijai:
Kristīne Tjarve, Sabiedrisko attiecību speciāliste
ela@ela.lv