Noslēgušās nometnes “Piedzīvojumu X virpulī”

Šajā vasarā Valmierā notika trīs (27.06.-01.07.,11.-15.07. un 18.-22.07.)  aktīvās atpūtas dienas nometnes “Piedzīvojumu X virpulī”, kurās kopumā piedalījās 120 zēni un meitenes vecumā no 7-13 gadiem. Nometņu programma tika plānota ne tikai aktīva un dinamiska, bet arī izglītojoša un iedvesmojoša.  Aktīvajā sadaļā bija vairāki sportiski un Valmieras pilsētvidē aktuāli jaunumi, savukārt nometņu inovatīvā partnera “Dare” pārziņā bija koprades darbnīcas.

Nometņu saturs bija strukturēts vairāku dienu blokos, kuru norise tika realizēta J.Daliņa stadionā, sporta un aktīvās atpūtas parkā “Mežs”, airēšanas bāzē “Krācītes”, Vidzemes Džudo skolā, Valmieras peldbaseinā, M.Štromberga BMX trasē, zaļajā zonā Gaujas Stāvajos krastos un citās lokācijas Valmieras pilsētvidē.

Tāpat nometnēs notika “X” čempionu viesošanās,  kas bija  vadošie sportisti Latvijā attiecīgi katrs savos sporta veidos Līna Mūze, Arnis Rumbenieks – abi vieglatlēti, Kristens Krīgers – BMX riteņbraukšana. Sporta personības ar iedvesmas stāstiem un reāliem piemēriem no savas pieredzes motivējas bērnus darboties neskatoties uz izaicinājumiem.

Koordinācijas un ritma meistarklases vadīja Anita Lielmane. skrituļslidošana notika treneres Martas Garās vadībā. Savukārt nometņu ikdienas darbu nodrošināja Uldis Borskis, Guntis Jansons, Jānis Jansons un nometnes vadītājas Jolanta Dukure un Anita Upeniece.

Kopīgi darbojoties ne tikai komandā, bet arī katram individuāli, noslēgumā visi dalībnieki  kļuva par nometnes “X” čempioniem, kā balvu saņemot pašu darinātu unikāla dizaina medaļu koprades telpā “Dare”. Ar visiem dalībniekiem dzirkstošajos uzvaras mirkļos kopā bija dabīgās sulas dzēriens “Mežezers”. Pāri visam nometnēs, protams, bija kopā piedzīvotais un jaunu draudzību dibināšanas gars.

Nometņu “”Piedzīvojumu X virpulī” projekta mērķis ir nodrošināt bērniem un jauniešiem saturīgu, aktīvu, drošu un izglītojošu laika pavadīšanu skolēnu brīvlaikā. Kā pamatvērtības nometnēs tiek akcentētas tieši sportiskās aktivitātes un izpratne par veselīgu dzīvesveidu, dabas vērtībām un atbildīgu attieksme pret vidi.

Nometnes “Piedzīvojumu X virpulī 2022” organizēja nodibinājums “Valmieras atbalsta fonds”.  Nometnes tika organizētas sadarbībā ar koprades darbnīcu “Dare”, dabīgās sulas dzērienu “Mežezers” un ar daļēju Valmieras novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Uz tikšanos jau citās  nometnēs!