Sports un aktīvs dzīvesveids vieno pāri robežām

Šajā vasarā nodibinājums Valmieras atbalsta fonds īstenoja sadarbību ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību un nodrošināja vairākus satura blokus informatīvā ceļojuma “Sveika Latvija” ietvaros. Ceļojumā, kura mērķis ir iepazīt un tuvāk izzināt Latviju no dažādiem skatu punktiem – kultūra, sports, daba, latviskā dzīvesziņa, mūsdienu sasniegumi, valsts drošība, izglītības iespējas u.c. piedalījās ārvalstu jaunieši ar latviešu izcelsmi no ASV un Kanādas.

Vairāku grupu jauniešiem bija iespēja iesaistīties aktivitātēs Rīgā, apmeklējot Latvijas sporta muzeju un viesojoties Latvijas Olimpiskajā komitejā, tikties ar tās prezidentu Žoržu Tikmeru. Tāpat notika sportiskās aktivitātes un basketbola spēle Rimi Olimpiskajā centrā kopā ar latviešu basketbola personībām Guntu Baško un Ilzi Jākobsoni. Jauniešiem bija iespēja satikt arī Miku Ramani, kas no ASV ir pārcēlies uz Latviju un šobrīd spēlē Latvijas volejbola izlasē. Miks pats savulaik ir bijis  “Sveika Latvija” dalībnieks un viesojies Latvijā ši projekta ietvaros pirms vairākiem gadiem.

Turpinājumā Valmieras pusē jaunieši iepazina J.Daliņa stadiona infrastruktūru un Bertānu laukumus, darbojās burāšanas un Sup dēļu meistarklasē Burtnieku ezerā, Z/S “Adzelvieši” iepazina latviešu pirtniecības rituālus un tradīcijas. Apmeklēja Taku kokos Sajūtu parka un izmēģināja golfu “Avotos”. Valmieras puses noslēguma vakarā, kas tika organizēts Valmiermuižas pils parkā kopīgi muzicēja ar Latvijas jauniešiem no Yamaxas mūzikas skolas.

Informatīvais ceļojums jauniešiem “Sveika Latvija” sniedz iespēju desmit dienās piedzīvot Latviju tostarp tuvāk iepazīt arī sporta un aktīvās atpūtas nozari.